Oyun Dünyası

2021 Lol FPS Nasıl Arttırılır? Lol Fps Sorunu!

Evet son iki yıldır lol fps sorunu çözülebilmiş olmasa bile kendimce ürettiğim çözümlerle sizi rahatlatma çabasındayım. Bu yazımda adım adım gitmek yerine başlıklar altında olabildiğince fazla çözüm sunmaya çalışacağım. Yüz binlerce insanın yaşadığını biliyorum, bu yüzden bu oyuna özel bir başlık açmak istedim. Daha önce ki bir yazımı panolar kısmında paylaşan bir arkadaş 1.5 yıldır bu sorunu yaşadığını ve bu sorunu benim sitemde çözdüğünü belirtip siteyi paylaşmış. Kendisine buradan özel teşekkürlerimi sunuyor, verdiğim emeklerin bir kısmını bu şekilde bir dönüşle aldığım için memnuniyetimi belirtmek istiyorum, iyi ki varsınız emeği birilerine göstermeye çalışan güzel insanlar!

Elbette paylaşacağım çözümler işletim sistemlerine göre değişiklik gösterse de işinize yarayacağını umuyorum. Bu başlığın altında yaşadığınız sorunları belirtip benden 24 saat içerisinde geri dönüş alıp sorunu giderebileceğimizi unutmayın. Paylaşacağım sorun genel itibariyle windows 10’u kapsamaktadır, bilginize. Aynı zamanda iletişim kısmından da bana ulaşabilirsiniz.

Eğer bu başlığa geldiyseniz zaten sıradan çözümleri denemişsinizdir fakat ben yine de bu sıradan çözümleri de araştırıp bulamayan kullanıcılar için yazacağım, lütfen “bunları zaten biliyorum” dediğiniz kısımları atlayın. Bir diğer konu ise bu yazımı farklı yerlerde paylaşan arkadaşları emeğimin karşılığını veren olarak gördüğüm için kendilerine ücretsiz bir şekilde Teamviewer programı yardımıyla uzaktan bağlanıp destekte bulunabilirim. İlk yapmanız gereken şeylerden birisinin bilet yollayıp yardımcı olabilecek kişilerin belirttiği önerileri yapmak olur, bu yazımdan önce lütfen bilet atın ve geri dönüş bekleyin.

LoL FPS Sorunu Nasıl Çözülür?

#Sürücü güncellemesi
Eğer sistemim iyi fps düşük diyorsanız yapmanız gereken en önemli şeylerden biri sürücü güncellemesi olmalı. Elbette bunu orta düzey bilgisayar kullanıcıları biliyor olsa da bu yazımı bilgisayar kullanımı düşük ve yaşı yüksek kişilerin de okuduğunu ve bu oyunu oynadığını unutmayın. Sürücüleri programlar yardımıyla değil de sahip olduğunuz donanım seri numaralarını kendi sitelerine girip, aratıp ve indirmek olmalı. Çünkü sahip olduğunuz donanımın sürücüsü, sürücü programlarında güncel olmayabilir, bunu dikkate almalısınız. Sürücü güncellemesini sizin akciğerlerinizin durumu gibi düşünün, yeni bir akciğere sahip olmak demek sürücüleri güncellemek demek. Hala fps düşük diyorsanız aşağıdaki yazımı okumaya devam edin. Lol Fps Arttırma

Lol Fps Sorunu nedir
Eğer işlemci ya da ekran kartınızın ısıları araştırmalarınız sonucu gereğinden biraz fazla yüksekse bu demek oluyor ki soğutucu veya termal macun kısımlarında problem var demektir. Bu yüzden soğutucu kontrolü ya da termal macun kontrolünü kendiniz yapamıyorsanız en yakın bilgisayar tamircisine ulaşıp bunu sizin için yapmasını isteyebilirsiniz. Fazla ücret tutacağını sanmıyorum, 20 TL’ye halledilebilir. İstanbul bölgesinde oturuyorsanız bunu sizin için güvenli ellerde yaptırtabilirim uygun fiyata. İletişim kısmından ulaşmanız yeterlidir, lol fps arttırma yöntemi olarak gayet işe yarar bir çözümdür.

Lol Fps Arttırma
Bazen lol fps drop probleminde ses dosyalarında sıkıntılar olduğu için ve bu size özgü bir problem olduğu için dosyalarınızı tamir ettirmekte fayda var, bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bilgisayarınıza uzaktan bağlanabilir ve bunu sizin için yapabilirim. Hatta özel oyuna ya da bir el sonsuz uçuruma girip tüm oyun seslerini kapatıp bu şekilde bir FPS testi yapabilir ve sonucu gözlemleyebilirsiniz. Bence işe yarayacaktır, kendim denedim. Seslerin bu konuda çok soruna yol açtığına emin olabilirsiniz.

Game.cfg dosyasını silmek lol fps arttırma yöntemi için iyidir.
Bu dosyayı sildikten sonra özel oyun oluşturup kendi ayarlarınızı yapıp bir deneme yapın. Buraya dikkat edin çünkü bu dosyayı sildikten sonra çevrim içi eşleşmeli bir oyuna girmeyin çünkü tüm ayarlar sıfırlanacak. Dosya yolunu alt satırda belirteceğim, eğer yapamadıysanız yorum yapın, çözümü konuşalım.
Dosya yolu için oyunun yüklü olduğu konuma ulaşın ve arama kısmına game cfg yazın, çıkacaktır.

Ayrıca League Of Legends (LOL) Yeniden Bağlan Hatası Çözümü adlı yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu