Sosyal Medya

Instagram “Hesabınızda Bazı Sıra Dışı Hareketler Farkettik” Sorunu

Instagram “Hesabınızda Bazı Sıra Dışı Hareketler Farkettik” Sorunu ile karşılaşanlar için bu sorunun çözümünü yazımızda anlatıyoruz.

Instagram “Hesabınızda Bazı Sıra Dışı Hareketler Farkettik” Sorunu ve Çözümü

İnstagram hesaplarınız şüpheli işlemler görüldüğü zaman

“Hesabınızda bazı sıra dışı hareketler fark ettik hesabını doğrulamak için sana bir güvenlik kodu göndereceğiz. Reklam hesabınızda bazı sıradışı hareketler olduğundan, reklamlarınızı durdurarak hesabınızı koruyoruz. Siz hesabınızı doğruladıktan sonra, mevcut bakiyenizi kullanarak reklamlarınızı yeniden başlatacağız.”

şeklinde hata kodu alabilirsiniz.

Bu hatayı almanızın temel nedenleri; hesabınıza sürekli giriş yaptığınız ip dışında bir adresten giriş yaptığınzda, aynı anda farklı lokasyonlardan giriş yaptığınızda yada çeşitli uygulamalar aracılığıyla hesabınıza giriş yapıldığı zamanlarda oluşmaktadır.

Hatayı aldıktan sonra hesabınızı güvene almanız gerekmektedir.

Instagram Hesabını Güvene Alma

  1. Instagram profilinizi açınız ve Profili Düzenle seçeneğine dokunun.
  2. Burada yer alan seçenekler kısmından alt kısımda bulunan Gizli Bilgiler seçeğinde bulunan Email kısmına kendi aktif olarak kullanmış olduğunuz mail adresinizi giriniz.
  3. Daha sonrada ikinci kutuya da yine aynı şekilde kullanmış olduğunuz telefon numaranızı giriniz.
  4. Sizden istenilen talimatlara uyarak, bu istekleri SMS ile onaylayınız.

Bu işlem sonucunda Instagram profiliniz artık eskisinden daha güvenli bir şekilde saklanacaktır ve başkaların eline geçme olasığı %1 olacaktır.

Bunun için mutlaka sizlerde hesabınızı güvene almayı ve içerisinde önemli mesajlarınız var ise her çıkış yapmadan önce mutlaka silmeyi unutmayınız.

Doğrulama işlemini yaptıktan sonra Ayarlardan , uygulamaları yönet seçeneğine giriş yaparak burada kaynağını bilmediğiniz uygulamalara verdiğiniz yetkileri iptal etmeniz gerekmektedir.

Hesap güvenliğinizi arttırmak için hesabınızın şifresini değiştirmeyi de deneyebilirsiniz. İnstagram’da Beni Kim Engellemiş Nasıl Öğrenirim ? yazımızda İnstagram’da engellendiğinizi nasıl anlarsınız anlatmıştık.

Ayrıca İnstagram güvenlik ayarlarına girerek hesap kurtarma seçeneklerinizi tekrar gözden geçirmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu