En İyi Recovery, Dosya Kurtarma Programı Hangisi?

0
0

Selamalar arkadaşlar en etkin ve En iyi recovery, dosya kurtarma programı hangisi? Var mı öneriniz, bayağı fotoğraf vardı kurtarmam gerekiyor.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Bilgisayarımızda silinmemesi gereken dosyalar, bazen yanlışlık bazen de elimizde olmaya sebeplerden dolayı silinebiliyor. Bu silinmeler genelde bilgisayara giren zararlı yazılımlardan dolayı ortaya çıkıyor. Silinen dosyayı geri getirmek zor olsa da imkansız değil. Silinen dosyaları dosya kurtarma programı ile geri getirebilirsiniz. Bunun için iyi bir recovery programı bulmanız gerekiyor. Bildiğim en iyi recovery programlarını sizinle paylaşayım.

En İyi Recovery, Dosya Kurtarma Programları Hangileri?

1- EaseUS Data Recovery Programı

EaseUS Data Recovery, yanlışlıkla veya zararlı yazılımları geri yükleme konusunda en iyi recovery programıdır. PC, sabit disk, dijital kamera gibi birçok cihazın verilerini kurtarabilir. Ücretsiz bir deneme sürümü vardır. Deneme sürümünde 2 GB büyüklüğe kadar veriyi kurtarabilirsiniz.

2- Stellar Data Recovery Programı

Stellar programı da en iyi dosya kurtarma programlarından bir tanesidir. Özellikle işletmeler için tavsiye edilmektedir. Masaüstü, dizüstü, mobil, sunucu gibi en önemli yerdeki bilgileri dahi kurtarabilmektedir. IPhone ve IPad modellerinde de kullanılabilir. Programı beğenmezseniz 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

3- Disk Drill Dosya Kurtarma Programı

Disk Drill, işe yarar kurtarma programlarından bir tanesidir. Windows ve Mac işletim sistemlerinde çalışan program, arşivlenmiş, sıkıştırılmış ve gizlenmiş programları dahi kurtarabilmektedir. Tüm dosya türlerini kurtarabilmektedir. Windows için deneme olarak 500 MB ücretsiz kurtarmaya izin verir. Denemenizi tavsiye ederim.

4- Wondershare Recoverit Dosya Kurtarma Programı

Wondershare Recoverit, bilgisayar diskinden, SD karta kadar neredeyse bütün depolama cihazlarında bulunan dosyaları kurtarabilir. Oldukça profesyonel bir programdır ve çok kapsamlıdır. Kurtardığınız dosyayı seçip, tarayıp, önizleme yapabilirsiniz. Ayrıca 7/24 teknik desteği bulunmaktadır. Program 1000’den fazla dosya formatını destekler.

5- Advanced Disk Recovery Dosya Kurtarma Programı

Advanced Disk Recovery sayesinde silinmiş, biçimlendirilmiş dosyaları kurtarabiliyor. Çok hızlı bir şekilde çalışan program, sabit sürücü, USB gibi depolama aygıtlarında kaybolan verileri de kurtarabiliyor. Advanced Disk Recovery her tür formattaki dosyayı kurtarabiliyor. Programı beğenmemeniz halinde 60 gün iade hakkınız bulunuyor.

6- Recuva Dosya Kurtarma Programı

Recuva, hızlı bir şekilde dosya kurtarmanızı sağlayan programlardan bir tanesidir. Hasar almış dosyaları bile kurtarabilmektedir. Windows işletim sistemini destekleyen program, 37’den fazla dil desteklemektedir. Derin tarama yapma özelliği bulunmaktadır. Bunun dışında silinen e-postaları da kurtarabilir.

7- MiniTool Power Data Recovery

MiniTool Power Data Recovery, insan hataları veya sistem kaynaklı hatalarda silinen dosyaları kurtarabilir. Derin bir tarama gerçekleştirir ve verileri sabit disk üzerinden tekrardan yükler. 7/24 teknik desteği mevcuttur. HDD, SSD ve USB gibi depolama cihazlarında kullanılabilir. 70’den fazla dosya türünü desteklemektedir. 1 GB’a kadar ücretsiz kullanabilirsiniz.

8- AnyRecover Dosya Kurtarma Programı

AnyRecover, hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu bulunan bir dosya kurtarma programıdır. Kaybolan veya silinen dosyaları kurtarabilir. Dijital kamera, bilgisayar, hafıza kartları gibi her türlü depolama cihazını desteklemektedir. Dosyaları kurtarmadan önce önizleme imkanı verir. 3 dosyaya kadar ücretsiz versiyonu kullanabilirsiniz.

9- R-Studio Dosya Kurtarma Programı

R-Studio, Windows, Linux ve Mac için kullanılabilen bir dosya kurtarma programıdır. Yerel disklerden, taşınabilir disklere kadar neredeyse her depolama cihazında kurtarma gerçekleştirebilir. Ağır şekilde bozulmuş dosyaları bile kurtarabilir. Çok çeşitli dosya sistemlerini desteklemektedir.

10- PhotoRec Dosya Kurtarma Programı

PhotoRec, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Arayüz olarak diğerlerine göre biraz karışık olsa da bir süreden sonra kullanımı kolay geliyor. Videoları, arşivleri ve belgeleri kurtarabilen program, Windows, Linux, Mac ve birçok işletim sisteminde çalışabilmektedir.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.

Başa dön tuşu